strefa54.pl

Tekst, który znika, czyli specjalne długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie najczęściej zapisujesz ważne informacje i dlaczego właśnie tam? Ważne dane, a więc kody PIN, hasła, loginy, ważne daty, wzory i inne „drobiazgi”. Zapisujesz dane na karteczkach? Karteczki mogą się gdzieś zawieruszyć. W pamięci telefonu? Dane przypadkiem możemy skasować, a telefon może dostać się w niepowołane ręce. Zapamiętujesz je? Pamięć bywa zawodna…Podobno najciemniej jest pod latarnią. I niech to będzie naszym punktem zaczepienia. Czym zapisać dane i gdzie je przechowywać, by były bezpieczne, a jednocześnie zawsze pod ręką?

Wbrew pozorom rozwiązanie tej zagadki nie jest trudne. Pod warunkiem, że wiemy o istnieniu specjalnych długopisów. Długopisy z nadrukiem (tzw. długopisy UV) zapisują informacje, a po chwili owe informacje po prostu znikają. Znikają pozornie, ponieważ wciąż możemy je odczytać. W jaki sposób? Zapalamy specjalną diodę.

Dioda umieszczona jest w końcówce długopisu. Wygląda jak tradycyjna końcówka do włączania i wyłączania długopisu. Światło diody kierujemy na zapisany tekst. Czy tekst można odczytać również w pomieszczeniu, które wypełnia światło słoneczne? Oczywiście, że tak. Światło jest mocne, więc bez trudu odczytamy zapisane przez nas informacje.

Gdy zależy nam na dyskrecji, warto się trochę „zasłonić”, by osoby postronne nie zauważyły, że świecimy długopisem na kartkę.

Maskujące długopisy z nadrukiem to doskonały sposób na oznakowanie przedmiotów, które są dla nas cenne, a których oznakowanie pomogłoby nam w przypadku kradzieży. Możemy oznakować telefony komórkowe, laptopy, tablety itp. Taka zaszyfrowana informacja to doskonały sposób na ochronę drogiego sprzętu.

Inne zastosowania tych długopisów? Nastolatek będzie zadowolony z tatuażu, który będzie widoczny dopiero na dyskotece. Diodą UV możemy sprawdzić autentyczność banknotów. Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na prezent, te długopisy z nadrukiem będą strzałem w  dziesiątkę. Ich cena nie jest wysoka. Magiczny długopis kupisz już za pięć złotych.

Tagi: , , ,

© 2024 strefa54.pl