strefa54.pl

Strony www – portale społecznościowe

Strony www

Strony www

W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju portale społecznościowe. Są to miejsca w przestrzeni internetowej, dzięki którym ludzie mogą utrzymywać kontakt między sobą, wyrażać swoje myśli i odczucia, dzielić się z innymi przeżyciami, historiami z własnego życia, jak również poznawać nowe osoby. Wszystkie te możliwości i wiele więcej, sprawia, że portale społecznościowe przyciągają coraz więcej internautów. Najpopularniejsze z nich mają nawet ponad miliard członków na całym świecie. Oczywiście ważne jest nie tylko to, co dany portal społecznościowy ma do zaoferowania, ale także jego atrakcyjność pod względem wizualnym.

Jak takie strony www – portale społecznościowe – mogą wyglądać w ujęciu bardziej konkretnym? Mianowicie wygląda to tak, że w takim portalu brak jest w zasadzie strony głównej lub jest ona bardzo ograniczona. Podstawowe miejsce zajmują konta poszczególnych osób zarejestrowanych na danym portalu. Konta te zawierają wszystko, co dana osoba umieszcza na swój temat, w tym informacje osobiste, dane kontaktowe (jeśli ktoś umieszcza), fakty z życia, wykształcenie, kraj i miasto pochodzenia, zdjęcia lub filmiki, zainteresowania, itp. Jest tam także specjalne miejsce, gdzie można „dodawać” znajomych, tzn. gromadzić odnośniki (linki) do kont innych osób, najczęściej znajomych lub z rodziny.

Portale społecznościowe, jak wszystkie strony www, muszą dbać o to, aby ich atrakcyjność stała na jak najwyższym poziomie, a także aby były one łatwe w obsłudze i poruszaniu się. Dlatego też szata graficzna jest bardzo istotna, ponadto też motywy graficzne, dominująca kolorystyka, itp. Wszystko to ma znaczenie w pewnym sensie drugorzędne, ale czasami także może decydować o tym, który portal społecznościowy będzie ulubionym dla danej osoby.

Zaletą portali społecznościowych jest to, że każda osoba może się zarejestrować na każdym z nich, nie ponosząc przy tym kosztów. Owe strony www są bowiem całkowicie bezpłatne. Część portali społecznościowych jest jednak tak popularna, że wydaje się, że nawet gdyby były płatne, i tak znalazłoby się bardzo wielu chętnych do zarejestrowania się.

Tagi: , ,

© 2024 strefa54.pl